Kedves Látogató!

Ehhez az oldalhoz tartozik egy nyilvános Facebook csoport is, ahol életmóddal kapcsolatos tanácsokat és naprakész információkat olvashat óráinkról, programjainkról.

Ha szeretne hozzánk csatlakozni, örömmel várjuk tagjaink közé!

Kiemelt programunk: Szenior tánc Veszprémben!

Csoportos táncos óráinkhoz folyamatosan lehet csatlakozni azoknak, akik szeretnének egy kicsit ritmusos zenékre mozogni, változatos koreográfiákra gyakorolni - mindezt kulturált, igényes teremben.

Koreográfiák: latin, disco, tangó, modern tánc, szirtaki, keringő, step … és még sok más.

Az órákon a vidámság, a jó hangulat garantált!

Információk:

Helyszín: Életfa Mozgásközpont, Veszprém, Ady E. u. 73/B.

Időpont: szerda 10.30-tól. Időtartam: 45 perc.

Részvételi díj: 2.500,- Ft / fő / alkalom.

Bejelentkezés:
Szauder Rita
szenior mozgásprogram vezető
T.: 06 70 311 5959
E-mail: rszauder@gmail.com
Facebook: Rita Szauder

Gyakori kérdések és válaszok a szenioroknak szóló táncos órákról:

Miről szólnak ezek az órák?

Legfőképpen a mozgás öröméről!

Kell-e hozzá előzetes tánctudás?

Egyáltalán nem, és az sem baj, ha összekevered a bal lábat a jobbal… Ez úgyis csak az első egy-két alkalommal lesz így, kis gyakorlással ez is fejleszthető.

Mire készülj?

Táncos mozdulatokra, könnyen tanulható, de mutatós koreográfiák tanulására.

Mit hozz magaddal?

Egy kényelmes edzőcipőt, törölközőt és vizet. Az öltözéked is legyen kényelmes, laza, ne zavarjon a mozgásban.

Mire számíts nagy vonalakban?

Jó hangulatú zenékre, hazai és világslágerekre, amire alap, táncos mozdulatokat végzünk. Könnyed, kardió-jellegű program, csípőlazítással, alakformáló hatással.

Szeretettel várunk mindenkit!

Felfrissít, kikapcsol, fiatalít

Hétfőnként délelőtt 10.30-11.30–ig 60 perces fiatalító hatású szenior jóga helyszíne az Életfa Mozgásközpont Veszprémben, a Cholnoky városrészben.

  • Felfrissülés

  • Feltöltődés

  • Kikapcsolódás

  • Fiatalodás

Kezdők és haladók számára is ajánlott. Az órákon a híres 5 fiatalító tibeti gyakorlatot is végezzük, illetve kiemelt figyelmet kapnak a korosztály számára ajánlott nyújtó-lazító ászanák, valamint arcjóga és relaxáció is része a programnak.

Ajánlott mindenkinek, aki szeretne rugalmasabb, fiatalosabb, egészségesebb és nyugodtabb lenni.

Részvételi díj: 2.500 Ft/alkalom.

Az órákra a szenior torna bérletek érvényesek.

Érdeklődés és bejelentkezés:

Szauder Rita
szenior mozgásprogram vezető
T.: 06 70 311-5959
E-mail: rszauder@gmail.com
Messenger: Rita Szauder

2025-ös újdonság: szenior jóga Veszprémben

Szenior életmód: Közösségben is egészségesen!

Így építsünk 3 lépcsős védelmi rendszert a betegségek megelőzéséért és a gyors felépülésért!

Az egészség megőrzésének egyik leghatékonyabb módja a tudatos, napi szintű (!) odafigyelés. Önmagában ma már nem elég bekapni egy multivitamin tablettát ahhoz, hogy a közösségben támadó, egyre agresszívebb kórokozókat távol tarthassuk. Érdemes legalább 3 lépcsős védelmi rendszert kiépíteni, például az alábbiak szerint:

1. lépés: Mozgás a friss levegőn

Ha a belváros közepén, forgalmas helyen lakunk, akkor is keressünk olyan parkot, közeli vízpartot, ahol a szervezet friss, éltető oxigénnel töltődhet fel. Hétvégenként szervezzünk minél több családi, baráti kirándulást, túrázást – olyan programokat, amelyek igazodnak az aktuális időjáráshoz. Ha nincs senki, aki megszervezze nekünk, akkor vegyük kézbe az irányítást és legyünk mi magunk a motiváló, sportos családtagok!

2. lépés: Az vagy, amit megeszel

A mai magas árakkal párosuló alacsony élelmiszeri nívó között egyensúlyozva embert próbáló feladat lehet minőségi alapanyagokból készülő, szezonális, jóízű és még a pénztárcánk vastagságának is megfelelő ételt az asztalra tenni… Sokszor egyébként több hasznos tápanyagot tartalmaz egy otthon, házilag elkészített pizza vagy szendvicskrém, mint a munka közben bekapott vagy rendelt kétfogásos menü. TIPP! Immunerősítő ütős hármas: a citrusfélék mellett az immunrendszer védelmét szolgálja a megbízható helyről beszerzett hazai alma és a napi egy pohár élőflórás kefír vagy joghurt is.

3. lépés: Pihenés és regenerálódás

A nyugodt környezet és a kellő mennyiségű pihenés, az életkornak megfelelő alvásmennyiség (szenior korban ez az igény egyébként folyamatosan csökken) alapfeltétele az egészségnek.

A feltöltődés nem csak meditációval és relaxációval lehetséges, hanem aktívan, például kreativitással, hobbival, rendszeres tornával, jógával.

Szauder Rita

A szenior tornákról itt olvashat részleteket:

Szenior életmód - Ki a szabadba!

Hasznos tippek, bevált gyakorlatok és motiváció a fiatalos test és lélek megtartásához, vagy visszanyeréséhez

Íme a szabadban végzett mozgás 3 legnagyobb előnye:

1. Friss és éltető oxigén: fiatalosabb arc, felpezsdült vérkeringés

Bármilyen mozgás közben jelentősen több friss és éltető oxigénhez jut a szervezet. Ez már önmagában is hasznos testnek és léleknek egyaránt, ráadásul kint az ember több mint 30 százalékkal nagyobb teljesítményre képes a benti mozgáshoz képest. A levegő minősége, tisztasága még akkor is jobb a szabadban, ha egy teremben sarkig ki vannak tárva az ablakok.

Hol a legtisztább a levegő?

A legjobb levegőtisztaságú területek a síelőknél a hóval fedett területeken vannak, valamint a természetes tavak, folyók partján. Erdei környezetben mindez fokozottan érvényesül.

2. Egészséges test, erősebb immunrendszer

Az immuntréningek jelentős hányadát a természetben végzett mozgások adják. Ennek oka, hogy:

1. A szabadban jobban alkalmazkodik a szervezet, ellenállóbb lesz a vírusok, baktériumok ellen.

2. A test hozzászokik a nehezebb, zordabb körülményekhez, a külső hőmérséklethez, az időjárás változásaihoz. Nincs rossz idő, csak rossz öltözködés.

3. A téli séta és sportolás kitisztítja a tüdőt és feltölti a szervezetet oxigénnel.

4. Beindulnak és javulnak az anyagcsere folyamatok, valamint a méregtelenítés is.

5. Csökken a szervezetben felhalmozott zsír.

Érdemes naponta legalább fél órát a szabadban tölteni. A mozgás, sportolás közben kapott legnagyobb ajándék, hogy az ember szabadnak érzi magát.

3. Nincs unalom, csak változatosság

Ráadásul amikor a szabadban sétál, tornászik, fut, kerékpározik valaki, az sokkal érdekesebb és változatosabb, mint amikor egy futópadon vagy szobabiciklin az órát figyeli. A külső környezet soha nem egyforma, mozgás közben megfigyelhetők az apró változások, részletek.

TIPP! Bevált módszer, ha a megszokott útvonalon csupán az irányt vagy a kört fordítjuk meg, így más lesz a perspektíva, a figyelem kevésbé koncentrálódik magára a tevékenységre. A tárgyak sem ugyanazok, mint a teremben, érdemes a természetben előforduló „eszközöket” - például fatörzs vagy -rönk, ágak, kövek, sziklák, dombok, szintkülönbségek - kihasználni.

A mozgás a friss levegőn az egyik legjobb dolog, amit a jó közérzetünkért tehetünk. Ne maradjunk a szobában, hiszen aki sportos életet él, az boldogabb is ettől.

Ha pedig mégis megtörténik a baj, és elkap valakit a nátha, torokfájás, köhögés, akkor érdemes azokat a gyógynövényeket használnia, melyeket megelőzésre, immunerősítésre már ismerünk és fogyasztunk (borsmenta, fodormenta, kakukkfű, citromfű, csipkebogyó). Ezek a betegség idején is segíthetnek.

Szauder Rita