Szenior torna és szenior tánc Veszprémben
Folyamatosan várjuk az új csatlakozókat kezdő és haladó szenior csoportjainkba, ahol az egészség a közös célunk, amit csoportos mozgásórákkal, jó hangulattal, következetes és kitartó gyakorlással érünk el. Szeretettel várjuk Önt is tagjaink közél!
Helyszín: Életfa Mozgásközpont, Veszprém, Ady Endre u. 73/B.
Részvételi díj: 2500,- Ft / fő / alkalom (45 perc), bérlettel 2300,- Ft / fő / alkalom.
Bejelentkezés, információkérés:
Szauder Rita
szenior mozgásprogram vezető
T.: +36 70 311 5959
E-mail: rszauder@gmail.com
Messenger: Rita Szauder
Facebook csoport, melyhez bárki csatlakozhat: https://www.facebook.com/groups/szeniorfitt50
Ismerje meg a Szenior Tréninget – Változatos, szenioroknak szóló óratípusok 50-60 év felettieknek
Milyen gyakorlatokat végzünk a szenior tornákon?
A Szenior Tréning egy kellemes, az egész testet finoman, de hatékonyan átmozgató torna, amely tartalmaz gimnasztikai, nyújtó, lazító, jóga, valamint Pilates-elemeket, arctorna, arcjóga, szemtorna gyakorlatokat, illetve koordináció- és egyensúly-fejlesztést.
Már az első alkalom után könnyedebbé válik a test, felfrissül a szellem! Az órákon demencia-preventív gyakorlatokat is végzünk, valamint sokféle eszközt (fitlabda, egyensúly-párna, kislabda, bot, SMR henger, gumiszalag, stb.) használunk.
Kik csatlakozhatnak a csoportokhoz?
A foglalkozásokhoz több szinten (kezdő vagy haladó) is csatlakozhatnak a szenior korosztályú vendégek, életkori megkötés nincs. Csípő- és térdprotézis, pacemaker sem akadály (kivéve orvosi ellenjavallat esetén).
Zenés - táncos óra szenioroknak: javuló koordináció, frissesség, kitűnő demencia megelőzésére is
Csoportos táncos óráinkhoz folyamatosan lehet csatlakozni azoknak, akik szeretnének egy kicsit ritmusos zenékre mozogni, egyszerű, könnyű koreográfiákra gyakorolni, hazai és magyar slágerekre, mindezt kulturált, igényes teremben. Az órákon a vidámság, a jó hangulat garantált! Részletek itt olvashatók.
Ki vezeti a foglalkozásokat?
Kedves Látogató! Engedje meg, hogy bemutatkozzam: Szauder Rita vagyok, több mint tíz éve végeztem sportedzőként a Pannon Egyetem testnevelési tanszékén, később az ország egyik legismertebb szakemberénél, Almásy Csilla gyógytornász-fizioterapeutánál képeztem tovább magam, és tanulok azóta is. Korábban a Veszprém Aréna Sport- és Rendezvénycsarnok ügyvezetőjeként, majd marketing vezetőjeként dolgoztam, jelenleg kommunikációs tréningeket tartok és mozgásórákat vezetek.
Az óráim helyszíne online és az Életfa Mozgásközpont Veszprémben, melyről az alábbi Facebook linken talál további részleteket: https://www.facebook.com/eletfamozgaskozpont
Életmód tippek szenioroknak
Életkortól függetlenül meghozza gyümölcsét, ha valaki komolyan veszi a megfelelő étrendre való odafigyelést és a testmozgást. Alapszabály, hogy semmit nem kell drasztikusan csinálni, és nem kell olyasmit sem fogyasztani, amitől idegenkedünk. Sokkal fontosabb a tudatosság ebben is.
1. lépés. Folyadékpótlás: méregtelenítés és a szervezet raktárainak feltöltése természetes úton
Az egészség egyik alappillére
Minden életszakaszban létfontosságú a megfelelő folyadékpótlás – még akkor is, ha ez együtt jár azzal, hogy gyakrabban kell mosdóba járni. Az olyan gondolatok, mint a „nem iszom, mert csak izzadok tőle”, vagy „nem akarok annyit a mosdóba járni” ellentmondanak a test természetes működési folyamatainak, ami viszont az egészség egyik alappillére. Ha ezt tartja valaki szem előtt, akkor üdítők és szörpök helyett inkább a víz és a teák mellett dönt, elősegítve a méregtelenítést, a szövetek feltöltését, ami a bőrt is tisztábbá, kisimultabbá teszi. A kávét nem érdemes folyadékpótlásként számolni, fogyasztása sokkal inkább szól a közérzet javításáról és az egyéni igényekről.
Levesek: testi, lelki táplálékok
A folyadékpótlásban fontos szerepe van a leveseknek is, amelyek a diétás, fogyókúrás étrendben nagyon fontosak, és szerencsére a magyar konyha gazdagon kínál változatosabbnál változatosabb recepteket. Aki fogyni szeretne, bűntudat nélkül fogyaszthatja. Együnk meg minden nap egy nagy tányér levest (“lélekmelengetőt”) – vagy akár kettőt, ezzel a testünknek és a lelkünknek is jót teszünk.
Gyümölcslevek és napérlelte turmixok
A gyümölcslé igazán akkor értékes, ha frissen készül a szezon gyümölcseiből. Télen almát, körtét, narancsot préselhetünk, vagy a nyáron lefagyasztott, napérlelte epret, málnát, barackot, meggyet használjuk fel turmixolva, igény szerint egy kis mézzel édesítve, vízzel higítva. Igazi fiatalító vitaminbombát készíthetünk, ha a vizet csipkebogyó vagy homoktövis sűrítményre / teára cseréljük – ezek immunerősítő természetes C-vitaminban gazdagok, és könnyebben hasznosulnak, mint a mesterséges vitaminok. Aki szereti, fentieket zöldséglevekkel is kombinálhatja, megsokszorozva ezzel a jótékony hatást.
2. lépés. Testmozgás: bevált praktikák, könnyen hasznosítható ötletek
- ahová csak lehetséges, érdemes gyalog eljutni;
- a lift helyett válasszuk a lépcsőt;
- hetente 3-5 alkalommal, de akár minden nap ajánlott valamilyen mozgásformát választani, amely elég, ha alkalmanként csak 15-20 percig tart;
- a legjobbak az egész testet átmozgató tréningek, melyektől felfrissül a szellem és a lélek is.
Ha valaki betartja a fentieket, az első pozitív változásokat akár már a harmadik hét elteltével érezheti és láthatja is a tükörben, ami további lendületet adhat a folytatáshoz. Egészségre fel!
Ellenőrző lista mindehhez:
folyadékpótlás;
szervezet feltöltése egészséges, vitamindús levesekkel, frissen készülő gyümölcs- és zöldséglevekkel;
gyaloglás, séta, lépcsőzés;
rendszeres mozgás, mellyel tisztul és erősödik a tüdő, javul a vér oxigénszintje, az anyagcsere, jobb lesz az emésztés, több friss vért kap a szív, kitisztul a fej, erősödik az immunrendszer és jobb lesz a közérzet.
Szauder Rita
Igazi fiatalító vitaminbombát készíthetünk, ha a vizet csipkebogyóból vagy homoktövis sűrítményből készült teára cseréljük.
Gyakran ismételt kérdések a szenior torna és a szenior jóga kapcsán
Íme néhány kérdés, amelyek gyakran felmerülnek a mozgásórák iránt érdeklődőkben - és nem csak a szenior korosztályban. A legfontosabb, hogy merjünk kérdezni és tájékozódni.
„Félek most közösségbe menni, inkább itthon maradok.”
Jelenleg nincs olyan szabályozás érvényben, amely a fertőzéssel nem érintett embereket otthon maradásra szólítja fel. Sajnos a magány, az elszigetelődés sok esetben olyan lelki problémákat, szorongást, depressziót okoz, amely rendkívül negatív hatást gyakorol a szervezetre, gyengíti, kiszolgáltatottá teszi azt. Megfelelő elővigyázatosság és körültekintés mellett a tornaórák, jógaórák látogatása számos előnnyel jár. Természetesen ha valaki úgy érzi, hogy fél vagy bizonytalan, emiatt stresszes, ideges állapotba kerül, ez esetben az otthonmaradás sokkal előnyösebb számára. A félelem káros hatásaira egy következő kérdésre adott válaszban is kitérünk.
„Még soha sem jógáztam, és már öreg vagyok hozzá.”
Éppen ellenkezőleg: minél idősebb valaki, annál fontosabb számára, hogy odafigyeljen a testére. Rendszeres és megfelelő mozgással a természetes öregedési folyamatok lassíthatók, megállíthatók vagy bizonyos esetekben akár vissza is fordíthatók. A szenior jóga és tornafoglalkozások éppen arról szólnak, hogy az 50-60 év feletti korosztály számára kellemes, a testet jótékonyan átmozgató, nyújtó és lazító gyakorlatokat tanítsanak. Ezek nem fárasztóak, könnyen elsajátíthatók és felfrissítik a testet, a lelket és a szellemet.
„Túl ügyetlen, túl kövér, túl merev, túl …. vagyok már ehhez.”
Részben a fenti kérdésre adott válasz itt is érvényes: a szenior órák célja épp az, hogy megtanítsák a mozdulatokat, segítsék tanácsokkal a vendégeket, akiknek javuljon a közérzete és az egészségi állapota. „A mozgás gyógyít”, ez lett a szlogenünk, és ezt tartjuk szem előtt a mindennapjainkban is.
„Sok egészségügyi problémám, betegségem, orvosi beavatkozásom volt már, ezért félek is a mozgástól, tornától.”
Félni nem kell, hiszen a félelem, mint tudjuk, rengeteget árt az ember szervezetének. Viszont a szenior jógaórák és a szenior tornaórák előtt is minden vendégünkkel személyesen, egyénileg konzultálunk, részletes, írásbeli tájékoztatót adunk az egészségügyi vonatkozásokról, és természetesen amennyiben van ilyen, úgy az orvosi, gyógytornászi javallatokat is teljes mértékben figyelembe vesszük.
„Nem ismerem valójában a jógát. Milyen előnyökkel jár számomra?”
„ Egy bizonyos kortól a test hanyatlani kezd, és ha nem teszel semmit, akkor nem biztosítod a megfelelő vérutánpótlást azokon a területeken, amelyek korábban optimálisan el voltak látva. Az ászanák gyakorlása által a vér táplálhatja a test végtagjait és a belső szerveket, így a sejtek egészségesek maradnak. De ha azt mondod, „nem, öreg vagyok már”, a vérkeringés természetesen visszaesik. Ha nincs eső, jön az aszály és az éhínség (...) Miért engednéd meg az aszály megjelenését, ha módod van megöntözni a testet?”- fogalmazott erről B. K: S. Iyengar, a világszerte elismert és köztiszteletnek örvendő jógamester A jóga fája című könyvében. Ez a mi válaszunk is egyben.
További információk a szenior jóga és szenior tornaórákról:
Szauder Rita, T.: 06 70 311 5959.